Váhy

23. 9. až 23. 10.

Znamení Venuše, které se od přírody staví proti každé při. Vychází ze zásady, že vše uvažující vědomí, může sporná mínění uvést v rovnováhu. Proto Váhy budou často každému radit, aby četl, hodně studoval, aby nic příliš rychle neodmítal a v nepříjemném hledal vždy kladnou stránku věci. Rády pomohou k žádoucímu rozuzlení. Máme-li vlastní myšlenku, Váha chce vědět co o ní soudí druhý, jen aby myšlenka byla lépe použita. "Každý důsledek vede do pekla," všechny extrémy jsou nesprávné, ale zlatá střední cesta přináší požehnání a štěstí. To je směrodatné při jednání Vah. Pokud však sklon zkoumat dvě odlišné věci převládne, může to vést k nerozhodnosti. Větší sebevědomí a menší ješitnost by Vahám určitě prospěla. Váhy bývají velmi taktní, raději se nechají ranit než by se zachovaly hrubě. Naštěstí mají dobrou intuici a někdy i jasnovidecké schopnosti, které je dovedou předem upozornit anebo informovat. Taktéž mají značnou představivost, ale ta jim nebrání stát nohama pevně na zemi a jednat čistě prakticky. Milují určitý zaběhlý řád, svobodu a klidná místa, ale ne osamění, samoty se bojí. V oblibě také nemají jednání na úřadech, soudech a komplikace obecně.

Láska a partnerství

Váhy touží po harmonickém vztahu založeném na hlubší výměně citů spíše než fyzickém kontaktu. Dobře si rozumí se Lvem, Střelcem, Blíženci nebo Vodnářem. Beran je také okouzlí, ale spíš proto, že protiklady se prostě přitahují. Partnerský vztah s Rakem nebo Kozorohem není pro ně zrovna ideální. Vztah s jinými Váhami vyžaduje vyspělost. Ve vztahu jsou Váhy zodpovědné, citlivé, laskavé, prominou Vám ledasco, jen nevěru ne.

Kameny: rubín, růženín, perly

Barvy: indigo

Živel: vzduch

Vládnoucí planeta: Venuše

KARIÉRA ŽENY:

Elegantní, charismatické, diplomatické, chytré, společenské, spravedlivé, přizpůsobivé, úspěšné, důvtipné, komunikativní, nestranné, takové jsou ženy narozené ve znamení Vah.

Ženy toho znamení patří k žádaným a vyhledávaným na trhu práce. Brilantní intelekt, logika, argumentační talent a organizační schopnosti je vyzvedávají do vysokých pozic. Magický úsměv, ženskost a rafinovanost jsou zbraně, kterých rády využívají při dosahování svých cílů. V pracovním procesu vždy zvažují všechna pro a proti, aby mohly dospět ke konečnému rozhodnutí. Patří k velmi pracovitým, motivuje je finanční nezávislost a samostatnost. Vždy upřednostní práci s lidmi a v týmu.             

Jaké jsou v pracovním procesu?

 • loajální
 • taktní
 • opatrné
 • nestranné
 • houževnaté
 • analytické
 • logicky věcné
 • komunikativní
 • pracují s formou, strukturou, systémem

V jakých oborech se nejčastěji realizují?

 • politika
 • obchod
 • bankovnictví
 • umělecké směry
 • reklama

Desatero úspěšné kariéry

K tomu, aby byla žena Váha úspěšná potřebuje:

1. TÝM milých, slušných, přátelských a zajímavých kolegů.

2. PŘÍJEMNÉ, HARMONICKÉ, SPRAVEDLIVÉ A BEZKONFLIKTNÍ pracovní prostředí..

3. PRAVIDELNÝ NADSTANDARDNÍ MĚSÍČNÍ PŘÍJEM, který umožní uspokojit všechny její náročné požadavky.

4. PARTNERSKÉ OBCHODNÍ VZTAHY, které fungují na principu diplomatického jednání, loajality, důvěry a vzájemné úcty a obdivu.

5. Dostatek prostoru pro OSOBNÍ a SPOLEČENSKÉ AKTIVITY

6. Mít možnost OVLIVŇOVAT FIREMNÍ KULTURU – styl odívání, komunikaci, vybavení interiéru kanceláří, firemní dárečky....

7. Vykonávat SMYSLUPLNOU PRÁCI, která je s souladu s vývojem doby, mít jasně nadefinovaný kariérový růst a neustále inovovat možnosti osobního a profesionálního rozvoje.

8. Získat uznání za své mimořádné DIPLOMATICKÉ a STMELOVACÍ schopnosti.

9. ROVNOPRÁVNÉ PRACOVNÍ PODMÍNKY pro všechny.

10. Projevovat se jako ŽENA a SPECIALISTKA na VZTAHY!

 

Kancelář: moderní, vzorová kancelář, barevně sladěná, dokonale zařízená včetně nezbytných doplňků – lampy, obrazy...., s důrazem na objemnou knihovnu

Služební auto: vyšší střední třída v maximální výbavě s CD přehrávačem, decentní barvy

Pracovní image: okouzlující a přitažlivý vzhled, šarm, vždy upravená a elegantní, nákladný šatník a doplňky

Komunikuje: inteligentně, přívětivě, uhlazeně, rétorický talent

Myslí: diplomaticky, objektivně, logicky, hledá kompromis, zvažuje vždy všechna stanoviska, aby si byla jistá a neudělala chybu

Vyjadřuje se: s grácií, vždy diplomaticky

Volí taktiku: chytře, bezkonfliktně, přesvědčuje, rafinovaně získává nepřátelé na svou stranu

Píše: elegantní rukopis, střední velikosti, čitelný, někdy používá ozdůbky, písmo je pravidelné, střední rychlosti

Potřebuje: společenský život, kvalitní hudbu, výtečný vzhled, rovnoprávný partnerský vztah, harmonii a klid

Jejím nedostatkem: sklon koketovat, touha po potlesku a obdivu, účelově využívaný přesvědčovací talent, sklon sebe podceňovat a druhé přeceňovat, paličatost

Irituje ji: neurvalost, arogance, násilí, nespravedlnost, bezpráví, zneužívání druhých

ŽIVOTNÍ KRÉDO:

ŽÍT V ROVNOCENNÉM PARTNERSKÉM VZTAHU, KDY ONA I ON SI DĚLAJÍ SVÉ, ALE OBA MAJÍ SPOLEČNÝ CÍL.