Ryby

21. 2. až 20. 3

Vodní znamení, které reaguje především na citové vjemy a pohybuje se na vlnách oceánu citů prostě jako ryba ve vodě. Ryba je citlivější než kdokoli jiný pro zevní nálady a vjemy. Je-li okolí klidné a příjemné, ryba je šťastná, spokojená, dokonce i rozpustile veselá. Ale je-li nálada kolem nervózní, štvavá nebo plná nenávisti, Ryba zcela ztrácí nad sebou vládu. Ale přesto, kde vládne nedorozumění a neštěstí, má Ryba touhu pomoci. Nikoli touha po vědění Blížence, nikoli nadšení Střelce ani kritická podnikavost Štíra, ale všeobecný lidský soucit jsou pro Ryby pohnutkou ke všem činům. Ryby jdou tiše svou cestou a nejsou svými bližními příliš ceněny, protože se samy považují za "nevhodné". Pravou podstatu Ryb poznáme až v nouzi. Ryba je totiž ve svém živlu, může-li o někoho pečovat a těšit se na něj. Jelikož nynější společnost není nakloněna pro tyto povahy, Ryby se často snaží skrýt za některé jiné znamení horoskopu nebo se vydávají za poněkud hloupé, aby zabránili tomu, že to učiní někdo jiný. Ryby se zřídka odváží žít tak, jak cítí. Ryba se musí odevzdat zcela sama sobě a ne druhému člověku, jedině pak nalezne sebe. Proto je pro ni důležité přemýšlet a hodnotit s kým se stýká.

Láska a partnerství

Ryba je nejvíce ovlivnitelné znamení zvěrokruhu, lze ji snadno svést a naváže známost s kýmkoliv a kdekoli. Na svoji upřímnost a otevřené srdce ale často doplácí. Když se totiž zamiluje, city jsou "na koni", rozum jde stranou. Přes růžové brýle špatné stránky partnera prostě nevidí. O to horší pro ni bývá pád, protože na lidech, které miluje, bývá závislá. Jestliže přece jen něco zpozoruje, co by nemělo být, vyžaduje důkazy věrnosti. Ryby bývají náladové, proměnlivé a někdy bohužel i bezohledné. Na druhou stranu ale oddané a partnera milují nade vše. Partner by se měl snažit jí neublížit, protože křivdu těžce. Životní partnery by si Ryba měla vybírat z ostatních vodních znamení, vhodný je tedy Rak a Štír.

Kameny: opál, fluorit, malachit, perly

Barvy: zelená

Živel: voda

Vládnoucí planeta: Jupiter a Neptun

KARIÉRA ŽENY:

Kouzelné, charismatické, nesmírně ženské, půvabné, přitažlivé, zasněné, plaché, ostýchavé, proměnlivé, soucitné, podmanivé, tajuplné, citlivé, zasněné, sentimentální, takové jsou ženy narozené ve znamení Ryb.

Ženy, které jsou Popelkami zvěrokruhu. Křehké pohádkové bytosti, po kterých všichni muži touží. Jsou plné citu, jemnosti, ušlechtilosti a skromnosti. Pozor však, dokáži se v mžiku proměnit v nezkrotný rozbouřený oceán. Jejich důležitým životním posláním je pomáhat druhým.       

 

Jaké jsou v pracovním procesu?

 • přizpůsobivé
 • empatické
 • instinktivně chytré
 • vynalézavé
 • laskavé
 • s pozitivní představivostí a fantazií
 • moudré, chápající
 • nevyzpytatelné
 • tolerantní

V jakých oborech se nejčastěji realizují?

 • umění: hudba, film, divadlo, výtvarné umění, fotografie, literatura
 • lékařky, terapeutky, psycholožky, pečovatelky
 • nadační činnost, charita, humanitární organizace
 • vizionářky, léčitelky
 • kreativní práce – módní návrhy, reklama
 • obory spojené s kontaktem s lidmi – vzdělávání, personalistika, obchodní činnosti, průvodkyně...

Desatero úspěšné kariéry

K tomu, aby byla žena Ryba úspěšná potřebuje:

1. HARMONICKÉ PRACOVNÍ PROSTŘEDÍ, ve kterém se bude cítit v bezpečí. Ke své práci si     vytváří většinou citovou vazbu, potřebuje nesobeckou, smysluplnou a kreativní pracovní náplň.

2. Maximální POCHOPENÍ pro partnerské soužití a případné neshody, se kterými se obtížně vyrovnává, pro soukromé aktivity, děti a přecitlivělost.

3. PRUŽNOU PRACOVNÍ DOBU, aby se mohla kdykoli vzdálit, když bude potřebovat uniknout ze šedi každodenního života.

4. SPECIÁLNÍ PŘÍPLATKY za kreativitu, mimořádné schopnosti a přínos firmě.

5. Mít poblíž pracoviště DUCHOVNÍ CENTRUM, jehož bude čelní aktivistkou nebo členkou.

6. Realizovat alespoň jednou v roce FIREMNÍ CHARITATIVNÍ SBÍRKU, AKCI, AKTIVITU, jejíž výtěžek bude věnován dětem, zvířatům, výzkumným aktivitám na ochranu zdraví a životního prostředí.

7. Na minimum eliminovat STRESS, TLAK A ZÁTĚŽOVÉ SITUACE.

8. V kanceláři mít DOSTATEK OSOBNÍHO PROSTORU, když bude potřebovat být sama se sebou.

9. TABULI, MALÍŘSKÉ ŠTAFLE, DOMÁCÍ KINO, FOTOGALERII..., něco k čemu se přiblíží v okamžicích, kdy ji přepadne sentimentalita nebo tvůrčí múza.

10. Maximální prostor pro SNĚNÍ, FANTAZII, PŘEDSTAVIVOST...

 

Kancelář: hrající pastelovými barvami, harmonicky sladěnou s důrazem na kvalitní doplňky: lampy, obrazy, vázy, svícny, milují tlumené osvětlení a podmanivou hudbu – vždy kolem sebe potřebují vytvářet harmonickou atmosféru

Služební auto: vyšší třídy, preferují vybavení v kůži, kvalitní hudbu, pokud je v pozici, která umožňuje řidiče, tak této možnosti velmi ráda využije

Pracovní image: výrazně ženská, jsou mistry v maskování, vynalézavá

Komunikuje: velmi zúčastněně, s plným nasazením, přesvědčivě

Myslí: vynalézavě, kombinuje, imaginativní myšlení, emocionální paměť

Vyjadřuje se: poeticky, zúčastněně, pozorně

Volí taktiku: mlčenlivé ryby – neprůhlednou – prohnanou, je výtečnou herečkou a pokud je okolnostmi donucena, zvolí i lež

Píše: krásným uměleckým rukopisem, obohaceným o doplnění čárek, teček, hvězdiček..., plné pastózní písmo, zdůrazněná střední a spodní zóna rukopisu, obsah je většinou velmi romantický, poetický, patří k staromilcům a ráda píše vlastnoručně blahopřání, dopisy...

Potřebuje: relaxovat, citlivé partnery, duchovní vůdce, harmonii, romantické sny a fantazii

Jejím nedostatkem: destruktivní modely chování - únikové reakce, manipulovatelná a rychle závislá, staví se do rolí oběti a mučednic, překračuje hranice své i druhých, náladová, sentimentální, nedoceněný talent – většinou nedokáže své nadání proměnit v realitu a zužitkovat

Irituje ji: krutost, útlak, bezpráví páchané na lidech, dětech a zvířatech, všední realita a rutina

ŽIVOTNÍ KRÉDO:

ŽIVOT JE POHÁDKOU NEČEKANÝCH MOŽNOSTÍ A PŘÍLEŽITOSTÍ.