Panna

23. 8. až 22. 9.

Záporná energie vodního živlu (nechápej ve smyslu negativní) působí na Pannu spíše analyticky a konstruktivně než tvořivě. Kde je něco zanedbaného nebo zničeného, tam přichází Panna, aby vše systematicky opět zařídila a vystavěla, protože touží po pořádku, čistotě a dokonalosti. Ti, kteří Pannu pověří vykonáváním rozličných činností, mohou počítat s tím, že dané rozkazy budou správně vyplněny a svěřený majetek bude dobře opatřen. Jelikož Merkur, ač záporný, toto znamení ovládá, jsou Panny většinou obdařeny dobrým rozumem a smyslem pro umění, ale ne vždy je jim dáno to projevit veřejně. Své umění a vědění považují pouze za prostředek k tomu, aby jím sloužili ostatním. Na druhou stranu však tajně sní a doufají, že jednou budou ve "světlech ramp", oslnivé, krásné, přitažlivé a okouzlující. Pokud se jim podaří překonat neustálé vlastní pochyby a vnitřní pocit méněcennosti, naplní je pocit štěstí a opravdové spokojenosti.

Láska a partnerství

Protože Panna touží po dokonalosti, hledá upřímný, hluboký až ryzí vztah. Partnera hledá obezřetně a při výběru bývá velmi náročná. Přitahují ji zajímavé osobnosti, doslova rarity. Stává se, že se vášnivě zamiluje, ale když se později utvrdí v tom, že vztah není dle jejích představ, ukončí jej, přestože jí to může vyrvat srdce z hrudi. Nejsou-li totiž Panny vyrovnané a nad věcí, chtějí jen to nejlepší. Říká se, že partner přesně podle jejich představ se snad ani nenarodil. Snad proto také mnoho Panen zůstává osamělých. Vše a každý, o koho má zájem, může být vždy ještě lepší. Vztah začíná láskou a končí kritikou. Čím blíže k někomu má, tím více jej kritikou od sebe odstrkuje, až se jí nakonec podaří mezi ní a partnera postavit zeď, i když to tak vlastně vůbec nechtěla, ale dohnal ji k tomu vnitřní pocit nespokojenosti. Avšak Panny, které mají své emoce zpracovány, bývají milými, věrnými a spolehlivými partnery. Harmonické partnerství může Panna vytvořit s Rakem, Štírem, Býkem nebo Kozorohem. Vztahům se Střelci a Blíženci by se Panny měly raději vyhnout, jsou s nimi totiž v protikladu. Dvě Panny se k sobě také moc nehodí, většinou každý z nich táhne za jiný konec provazu.

Kameny: jantar, achát, jaspis

Barvy: šedá, modrá

Živel: země

Vládnoucí planeta: Merkur

KARIÉRA ŽENY:

Inteligentní, se smyslem pro řád a povinnost, seriózní, loajální a oddané, takové jsou Panny.

Žena narozená ve znamení Panny je zdrženlivá, pracovitá, bystrá, důkladná, uzavřená, ukázněná, střízlivá a důvěryhodná. Je realistka s jasným úsudkem, která v sobě neživí utopie o dokonalém světě a životě v něm. Její zvláštní senzibilita se projeví v pevném propojení s přírodou a léčitelskými schopnostmi. Zpravidla jsou šikovné, bystré, účelné a praktické obchodnice. Mají smysl pro povinnost, pořádek, ctnost a vzácnou schopnost odstupu. Jsou manuálně zručné, trpělivé a přesné. Obklopují se věcmi, které jsou užitečné, vkusné, praktické a spolehlivé. Touží po dokonalosti, vzdělanosti a vědění. Jsou velmi inteligentní s výjimečnými analytickými schopnostmi. Všechny informace si rády prověřují, vše rozebírají do posledního detailu. Celkově mají potřebu souladu a syntézy, ve smyslu integrování různých věcí do jednoho smysluplného celku.    

Jaké jsou v pracovním procesu?

 • výkonné
 • přesné
 • logické
 • se smyslem pro detail
 • bystrého úsudku
 • pečlivé
 • dochvilné
 • zaměřené nejen na výkon, ale především na lidi
 • kritické
 • starostlivé
 • s hlubokým smyslem pro zodpovědnost
 • vnitřně silné 

V jakých oborech se nejčastěji realizují?

 • lékařky a zdravotní sestry
 • psycholožky
 • advokátky
 • zahradnice
 • učitelky – vzdělávací centra
 • spisovatelky
 • mediální oblast – komunikační a informační centra
 • obchod

Desatero úspěšné kariéry

K tomu, aby byla žena Panna úspěšná potřebuje:

1. Svůj TRANSPARENTNÍ ŘÁD, SYSTÉM, PRAVIDELNOST a RUTINU.

2. TÝM, který tvoří kolegové na úrovni.

3. Mít dostatek příležitostí PEČOVAT O DRUHÉ.

4. PRAVIDELNÝ MĚSÍČNÍ PŘÍJEM s příslibem speciálních odměn a benefitů za výkonnost a loajalitu, zvláště významně ocení privátní nadstandardní péči u alternativního lékaře.

5. PRAKTICKOU A ČISTOU KANCELÁŘ, ve které bude mít prostorný pracovní stůl, pohodlnou a zdravotním atestům vyhovující židli, knihovny na administrativu, lednici a malou kuchyňku. V blízkosti kanceláře by se měla nacházet prodejna zdravé výživy, restaurace pro vegetariány a Centrum duševního klidu k odpoledním meditacím nebo lekcím jógy.

6. Uspokojit svůj vnitřní pocit, že nikdo nedokáže plnit pracovní úkoly tak perfektně, kvalitně a s takovými výsledky jako ONA.

7. Dosáhnout maximálního vzdělání ve svém oboru, aby se mohla cítit DOSTATEČNĚ FUNDOVANOU a podávat tak ještě profesionálnější výkony.

8. ODHALIT a posléze ODSTRANIT POKRYTECTVÍ v pracovním prostředí nebo procesu.

9. KRITIZOVAT, kritika je pro ní natolik přirozenou jako pro ostatní dýchání. Sama sobě je nepřísnějším kritikem – je k tomu dobře disponována, má ostré vidění a umělecký vkus.

10. MÍT STÁLE DOSTATEK PRÁCE ……

 

Kancelář: čistou, přehlednou, skromnou, ergonomické vybavení, přírodní materiály, sociální zázemí – separované WC, sprchu, kuchyňku s lednicí a zásobníkem pramenité vody

Služební auto: střední třídy, bezpečné, jezdící na ekologický benzín

Pracovní image: přirozenost, klasický - přírodním materiálům a kosmetice otevřený styl

Komunikuje: uvážlivě, s důrazem na obsah, informativně, inteligentně

Myslí: analyticky, kriticky, metodicky, prakticky, logicky, se zaměřením na detail

Vyjadřuje se: s přirozenou autoritou a obdivem

Volí taktiku: rafinovaná - zanalyzuje si protihráče, brilantně odhalí jeho slabá místa a nedostatky a ve správném okamžiku použije potřebné informace

Píše: drobnější písmo, úzké tvary, uspořádané, čitelné, pravidelné, střední rychlosti

Potřebuje: cítit se zdravá, knížky a časopisy, vitamíny, telefon, sebevzdělávání, osobního lékaře nebo léčitele

Jejím nedostatkem: puntičkářství, kritizování, strach a nejistota, syndrom: vím všechno nebo já jsem ti to říkala…

Irituje ji: chaos, špinavé nehty a mlaskání, méně chytří lidé, zanedbané děti, všeobecně nedbalost, restaurace, které mají jednotvárný a zdravé výživě nevyhovující jídelníček, devastace životního prostředí a násilí páchané na lidech

ŽIVOTNÍ KRÉDO:

BÝT SAMA SEBOU, ŽÍT V KAŽDODENNÍ REALITĚ A MÍT KOLEM SEBE BLÍZKÉ, KTEŘÍ JI POTŘEBUJÍ.