Tělové a ušní svíce

Mají letitou tradici. Původně byly vyráběny z kůry stromů a později se přešlo na výrobu z léčivých bylin. Dnes se svíce vyrábějí nejčastěji z plátna (bavlněného nebo lněného) napuštěného včelím voskem. Pro alergiky na včelí vosk jsou k dispozici parafínové svíce bez včelího vosku. Dnešní svíce mají delší dobu hoření a jsou účinnější, než byly svíce původní.

Len i bavlna jsou čisté přírodní materiály, které při svém hoření neuvolňují jedovaté látky a současné lněné plátno je bezpečné z hlediska spalování a vzniku zplodin.

Do svící je přidávána kurkuma. Kurkuma má silný protizánětlivý účinek, proto se používají i při zánětlivých stavech a dodává svíčce žluté zabarvení.

Při hoření vzniká komínový efekt potřebný k tomu, abychom z těla vytáhli negativní energie a ostatní nepotřebné nečistoty.

Ošetřování svíčkou má na fyzické úrovni silné uvolňující a detoxikační účinky. Na psychické úrovni rozpouští duševní napětí i strachy, pomáhá relaxovat a uklidňuje. Na mentální úrovni pomáhá odstraňovat negativní myšlenky a dává tak prostor k přemýšlení o příčinách řešeného problému.
Tělové svíčky používáme nejen k očištění organismu, ale také ke zmírnění zánětů a otoků, odstranění migrén, zmírnění cyst, nachlazení, rýmy, aktivaci lymfatického systému organismu. Svíce podporují detoxikaci a aktivují tok energie v těle. Svíce získávají oblibu díky svým rychlým účinkům. Tělové svíčky vytahují usazeniny do okolí 5 až 7 cm do stran i hloubky z postiženého místa.

Tělové svíce leze používat i u těhotných žen, dětí a zvířat.

Svíce nenahrazují lékařskou péči.